GG DESTAN
GG DESTAN

Giresun’da Neler Oluyor⁉️

Giresun’da Neler Oluyor⁉️

Giresun’da neler oluyor⁉️
Giresun limanı üzerinde yürütülmekte olan tartışmalar bir türlü bitmiyor…
✅ Giresun Limanı, 1959 yılında hizmete girmiş ve şilep rıhtımı, yolcu rıhtımı, motor rıhtımı, balıkçı rıhtımı ve kılavuzluk rıhtımı olmak üzere 5 adet rıhtımı bulunan, uluslararası statüye sahip Karadeniz bölgesinin önemli limanlarından biridir.
✅ Giresun limanı, Doğu Karadeniz limanları içinde 11 metre derinliği olan tek liman olmasına rağmen Serbest Bölge olmayan da tek limandır!
***
???? Giresun Limanı için “Uluslararası Giresun Limanı (G.I.P)” adıyla modern bir proje hazırlanmış...
✅ İleri teknoloji ile inşa edilecek Uluslararası Giresun limanın en önemli özelliklerinden biri de dünyada bir ilk olan olumsuz hava şartların güvenle yükleme boşaltma operasyonlarının yapılabilir olmasıdır...
✅ Uluslararası Giresun limanı, proje tamamlandığında Karadeniz’i Akdeniz’e, İç Anadolu’ya, Doğu ve Güneydoğu’ya bağlayacak olan, eski adıyla Dereyolu olarak bilinen 653 km’lik Karadeniz - Akdeniz bölünmüş yolu ile güzergahtaki bir çok şehre birer ticaret yolu kapısını aralayacaktır.
✅ Tamamlandığında fevkalâde stratejik özelliğe sahip olacak olan Uluslararası Giresun Limanı, son yıllarda ciddi tartışmaların odağı oldu.
***
???? Tartışmaların (iddiaların) biri bitiyor biri başlıyor!..
Belli ki birileri bir şeyler karıştırıyor, ama ne olduğu henüz tam anlaşılmış değil.
Duman var, lakin ateş görülmüyor!
***
✅ Bir aralık, hazırlanan proje kapsamında silo (depo) inşaatları yapılsın mı yapılmasın mı tartışıldı… İnşaat önce durduruldu, sonra devam etti…
***
???? Liman sahasında hukuken yapılması mümkün olmadığı halde 4 yıl önce) Gümrük Binası gerekçesiyle bir inşaata başlanıldığı, bu binanın limanı liman statüsünden çıkartıp buranın otel ve fuar alanına dönüştürmek için maksadıyla bilerek usulsüz şekilde başlatıldığı iddia edildi; bu iddia henüz tam vuzuha kavuşmadı…
***
✅ Son günlerde limanın başka yere kaydırılması tartışılması başlatılmış bulunuyor…
???? Bu iddiaların tuzu biberi olabilecek mahiyetinde taze bir iddia fısıltı gazetelerinde servis ediliyor: Giresun adasına turizm maksadıyla modern KUMARHANE yapılacak olması!..⁉️
***
???? Hiç yoktan, durduk yere limanın başka yere taşınma tartışmasının sebebi nedir?.. Bu tartışmanın arkasında esas kimler vardır?..
✅ Giresun adasına yapılacak KUMARHANE iddiasının bu limanın yer değişimiyle bir alakası acaba var mıdır?
✅ Bu tartışmanın altında “Uluslararası Giresun Limanı (G.I.P)” projesini temelli dinamitlemek ve baltalamak yatıyor olabilir mi?
✅ Limanın yer değişimi tartışması, liman sahasının otel ve fuar alanına dönüştürülmesi için bir zemin yoklaması olabilir mi?
***
Efendiler!.. Etmeyin, eylemeyin!..
Yanlışta ısrar etmeyin…
- Sizlerin hak hukuk anlayışı, ahlak ve maneviyat düşüncesi kimseyi ilgilendirmez, ama bu milletin aklıyla alay etmeyin!..
- Her şeyi en iyi kendinizin bildiğiniz, kimsenin bir şey anlamadığını zannetmeyin.
- Bunların hesabını gittiğinizde öbür dünyada göreceğiniz kesin olmasına kesin de, bu dünyada da (öteye gitmeden) kesin olarak göreceğinizi unutmayın!
***
???? Sakın ha, bu tartışmaların arkasında DÜRÜSTLÜĞÜ kimseye bırakmayanlar bulunmuş olmasın⁉️
***
“Gören göze karanlık perde olamaz; görmek istemeyen göze ışık ne yapsın.” (Hz. Ali)

Vesselam…
Ahmed ÇITLAKOĞLU

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık