MAK RENTACAR
MAK RENTACAR

Seçime 4 gün kala son değerlendirme!..
Pazar günü İstanbul Şehrül Eminine kavuşacak…
Gerek 31 Mart’tan önce, gerek son 2,5 aylık süreçte partiler ve adaylar söyleyeceklerini fazlasıyla söylediler. Adaylar her yönüyle yeterince tanındı. Herhalde hiçbir seçmen yoktur ki; “ben adayları yeterince tanıyamadım, keşke biraz daha zaman olsaydı” demiş olsun.
***
Bu saatten sonra kimin ne söylediğini, neyi nasıl söylediğini tartışmanın kimseye pek faydası olmayacaktır.

Partili seçmenler kararını zaten çok önceden vermiştir. Adayların kim olduğu, ne söylediği onların kararı pek değişmez.

Kararsız seçmenlerin ekserisi de muhtemelen kararını vermiş olmalıdır.
***
Kanaatimiz odur ki, seçimin kaderini önemli ölçüde değiştirecek olan; 31 Mart’a sandığa gitmeyen, ya da gidip de protesto düşüncesiyle geçersiz rey kullanan (geçmiş dönemlerde AK Parti’ye rey vermiş) küskünlerin tavrı olacaktır. AK Parti yönetimince küskünlerin kararını değiştirecek bir çalışma yapılmış mıdır, bilmiyoruz. Ancak küsenlerin küstürenlerden daha sorumlu davranacağı kanaatimdeyim.

Bir de; her iki tarafın da “küpüne zarar veren keskin sirke” misali, edep ve üslup bilmez, fakat çokbilmiş geçinen trol denilebilecek sözde fanatik taraftarlarının söz ve tavırları olacaktır.

Bunların sözde adaylarını ya da partilerini savunuyorum derken kendi adaylarının bilinen yanlış söz ve tavırlarını savunmuş olmaları; kararsız seçmenin karşı adayı desteklemesine vesile olacaktır. Yani kazanan kendi kazanmayacak, fakat karşı tarafın yanlış taktik ve üslubu seçimi onlara ikram etmiş olacaktır.
***
İstanbul herhangi bir il değildir. İstanbul sadece Türkiye’nin bir ili değil bir dünya kentidir. 
İstanbul Şehrül Emini, bu kentin sorumluluğunu taşıyacak, ehliyet ve liyakat noktasında yeterli vasıfları şahsında bulunduran aday olmalıdır.

Gerek İstanbul’un tarihi ve manevi değerlerinin korunması, gerekse ehliyet ve liyakat vasıfları itibariyle mevcut adaylar arasında en ehil aday; önyargıdan uzak, parti taassubunu terk ederek söylemek gerekirse tereddütsüz Sn. Binali Yıldırım’dır.

Bütün verilerin ışığında, normal şartlarda seçimi Sn. Binali Yıldırım’ın kazanması gerekir.

Şayet Binali Bey (zayıf ihtimal olmakla beraber) seçimi kazanamayacak olursa; ona en yakın aday görülen Sn. Ekrem İmamoğlu seçimi kazanmış olmayacak, maskeli AKP’liler seçimi Binali Beye (göstere göstere) kaybettirmiş olacaklardır!
***
“Sana ne iyilik gelirse Allah’tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir.” (Nisa, 79)

Vesselam… 
Ahmed Çıtlakoğlu
19 Haziran Çarşamba 2019 / 16 Şevval 1440

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI Tüm Yazıları >
yukarı çık